NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2016 roku odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas czwartych, którzy przybliżyli historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata.
Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, zaprezentowano wiersze oraz pieśni żołnierskie.