KLASA 7A W PROJEKCIE ETWINNING

Na początku lutego 2018r. nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu w ramach międzynarodowej współpracy eTwinning. Wraz ze szkołą w Grecji jesteśmy założycielami projektu  ,,Writing Easter cards in nationals languages”. Dołączyły do nas szkoły z   innych państw: z Finlandii, Rumunii, Słowacji, Litwy, Włoch, Czech oraz Grecji. Razem będzie pracować 12 szkół.

Projekt polega na pisaniu kartek wielkanocnych w językach narodowych oraz po angielsku. Uczniowie samodzielnie wykonują kartki, następnie wypisują życzenia  i przesyłają do szkól partnerskich.

Główne cele projektu:

-rozwijanie zdolności manualnych,
-rozbudzanie kreatywności,
-komunikacja między uczniami i szkołami w różnych krajach,
-doskonalenie znajomości języka angielskiego,
-promowanie własnej kultury narodowej, obyczajowości,
-promocja naszej szkoły,

-poznawanie tradycji w innych krajach.

W piątek 18 lutego 2018r. uczniowie z klasy 7a przystąpili do pracy, wykonując kartki świąteczne. Pomagali im w tym nauczyciele:
p. E. Nenkin, p. A.Przybył oraz p. Katarzyna Jarosz. Przed nami jeszcze sporo pracy, która zostanie sfinalizowana podczas zajęć koła polonistycznego.

Koordynator projektu: Danuta Begierska

Autor: Danuta Begierska