TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ

W Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach w ramach święta Królowej Nauk – Matematyki odbył się  Tydzień z Matematyką.

Celem zajęć i zabaw było: zainteresowanie uczniów matematyką, zareklamowanie i pokazanie jej na wesoło (rozrywki i rozmaitości matematyczne). Na początku tygodnia odbyła się akcja informacyjna o planowanych zadaniach. Przez kolejne dni uczniowie z kół matematycznych klas II- VI przygotowywali zagadki, rebusy i zabawy matematyczne dla swoich kolegów. Długie przerwy zamieniły się                               w ,,laboratoria zagadek’’. We wtorek 14 marca nauczyciele matematyki i edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali Dzień Matematyki. Uczniowie mieli okazję rozwiązywać zadania z prezentacji multimedialnej pod  hasłem ,,Pieniądze to nie wszystko’’. Inicjatorem                    i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl! Dzień Matematyki został, z inicjatywy 4improve, wpisany do kalendarza świąt nietypowych oraz faktopedii:

• 9 marca – Dzień Polskiej Statystyki
  • 12 marca – Dzień Matematyki
  • 14 marca – Dzień liczby Pi

Pod koniec tygodnia do matematycznej zabawy włączyły się uczennice Gimnazjum Publicznego, które w ramach programu Erasmus przygotowały zadania matematyczne  w języku angielskim. Było wesoło!

Zmagania matematyczne zakończyły się udziałem uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematycznym 2017.

Autor: Anna Grabiec, Katarzyna Jarosz, Violetta Okaj