BIBLIOTECZNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „SLEEVEFACE” ROZSTRZYGNIĘTY

Sleeveface to popularna w ostatnim czasie inicjatywa polegająca na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty CD, DVD lub winylowej częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. Głównym celem konkursu, organizowanego przez bibliotekę szkolną, była popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, czasopisma i okładki płyty, doskonalenie umiejętności i posługiwania się aparatem fotograficznym, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz wzbudzenie zainteresowania zbiorami bibliotecznymi.

Konkurs trwał od 8 do 24 marca. W tym czasie uczniowie mogli przynosić do biblioteki zdjęcia własnego autorstwa, lub poprosić o wykonanie fotografii z wybraną książką panią bibliotekarkę. Zainteresowanie udziałem w konkursie było ogromne. Do półfinału zakwalifikowało się 14 prac. W finale każdy uczeń szkoły mógł zagłosować na swojego faworyta. Zwycięzcą konkursu został Jakub Witek, drugie zajął Kacper Tokarz, a trzecie Wiktoria Palińska. Laureaci oprócz pamiątkowych dyplomów z własnym „sleeveface” otrzymali atrakcyjne książki i słodkie upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że książki staną się częścią ich osobowości i będą po nie chętnie sięgać.