Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

Plac Wolności 1

Adres

57-220 Ziębice


Plac Wolności 1


Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

SZANOWNI PAŃSTWO!

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z TREŚCIĄ LISTU

 

Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej z 19 maja 2017 r. skierowanego do rodziców, który podsumowuje pierwszy
i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.


List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Szanowni Państwo,
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, dyrektorami szkół w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

Wiedzą już Państwo, do której szkoły będą uczęszczać dzieci. Jestem przekonana, że samorządy świadome spoczywającej na nich odpowiedzialności brały pod uwagę Państwa oczekiwania, potrzeby dzieci, a także – oczywiście – lokalne uwarunkowania.

Reforma edukacji jest częścią spójnej, przemyślanej i zaplanowanej w perspektywie najbliższych lat polityki oświatowej państwa. Dążymy do tego, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziny, miał zapewnioną dobrą edukację i dobrą szkołę.

Wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby uczyć w nowym systemie szkolnym (podstawa programowa dla szkół podstawowych oraz ramowe plany nauczania dla wszystkich typów szkół) są przygotowane. Chcę podkreślić, że do końca obecnego roku szkolnego przeszkolimy nauczycieli z nowej podstawy programowej. Z kolei pod koniec kwietnia opublikowaliśmy wstępny projekt nowej podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych, która będzie obowiązywała od roku szkolnego 2019/2020.

Wydawnictwa pracują nad nowymi podręcznikami dla klas I, IV, VII, z których od września będą uczyli się uczniowie według nowej podstawy programowej. Jeszcze przed wakacjami będzie gotowa oferta podręczników do tych klas.

Pragnę zapewnić, że każdy uczeń otrzyma książki i ćwiczenia w szkole. Podręczniki oraz materiały edukacyjne dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych będą sfinansowane z budżetu państwa.

Szanowni Państwo, chcę, aby dzieci miały zapewniony przynajmniej jeden ciepły posiłek w szkole i mogły w spokoju zjeść go podczas jednej dłuższej przerwy „obiadowej”.

Takie rozwiązania planujemy wprowadzić w szkole w roku szkolnym 2018/2019. Dodatkowo wspólnie z Ministrem Zdrowia przedstawimy wkrótce wstępne założenia programu obejmującego opieką stomatologiczną uczniów. Zarówno posiłek, jak i opieka stomatologiczna to istotne elementy składające się na dobrą szkołę.

Dziękuję za Państwa aktywny udział we wprowadzaniu reformy edukacji. Zachęcam do kontaktu z nauczycielami, dyrektorami szkół, lokalnymi władzami odpowiedzialnymi za edukację
w regionach.

Jednocześnie przypominam, że do Państwa dyspozycji pozostaje Zespół do spraw wdrażania reformy edukacji w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W poszczególnych województwach funkcjonują również regionalne zespoły koordynacyjne działające przy Kuratorach Oświaty.

Dodatkowe informacje dotyczące zmian w systemie edukacji znajdują się na stronie internetowej: www.reformaedukacji.men.gov.pl. Do dyspozycji są także adresy mailowe, na które można przesyłać pytania dotyczące reformy oświaty. Zachęcam do kontaktu.

Wspólnie zadbamy o dobrą szkołę.

Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

 

Dzisiaj na tablicy

 

O G Ł O S Z E N I E

W okresie Wakacji 2017 w dniach od 26.06.2017 r. do 21.07.2017 r.

przy  Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach będzie organizowana przez G C E i S  w Ziębicach

P Ó Ł K O L O N I A  L E T N I A  2017

Pobyt na półkolonii odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinachod 8.00 do 15.00.

Koszt uczestnictwa - odpłatność rodziców80 zł

Organizator zapewnia 3 posiłki, 4 wycieczki autokarowe, pobyt na basenie, zabawy, gry , spacery , dyskoteki, ogniska, rozgrywki sportowe na Orliku, konkursy i wiele innych super atrakcji i niespodzianek.

Karty na półkolonię i pozostałe szczegóły pobytu  u pedagoga szkolnego.

WYPEŁNIONE KARTY I PIENIĄDZE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO

PEDAGOGA  SZKOLNEGO W  TERMINIE DO 14.06.2017

 

Aktualności

KOLONIE LETNIE

OGŁOSZENIE Trwają zapisy na KOLONIE PROFILAKTYCZNO-WYPOCZYNKOWĄ TERMIN: 09.08.2017-22.08.2017 MIEJSCE: OŚRODEK WYPOCZYNKOWY POKUSA w DŹWIRZYNIE ORGANIZATOR : Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach                     oraz TPD Wałbrzych CENA SKIEROWANIA:...
Czytaj więcej o: KOLONIE LETNIE

KONKURS RECYTATORSKI "BRZECHWA...

  W poniedziałek 22 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Recytatorski „Brzechwa Dzieciom’’ dla klas 0-III. Celem spotkania była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy oraz odkrywanie i rozwijanie zdolności recytatorskich wśród uczniów. Organizatorem i...
Czytaj więcej o: KONKURS RECYTATORSKI "BRZECHWA DZIECIOM"

TURYSTYCZNE SPOTKANIE NA SZLAKU W...

6 maja 2017 roku w sobotni poranek o godzinie 8.30 przed budynkiem Ratusza  rozpoczął się 1 Rajd Pieszy „Ziębice - Moje Miasto”. Małych turystów, rodziców, opiekunów i przewodników  serdecznie powitała  pani Alicja Bira - burmistrz Ziębic. Wspomniała, że lokalny patriotyzm, to...
Czytaj więcej o: TURYSTYCZNE SPOTKANIE NA SZLAKU W ZIĘBICACH

I MIEJSCE W IV GMINNYM PRZEGLĄDZIE...

Dnia 21 kwietnia w Ziębickim Centrum Kultury odbył się czwarty już Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. Szkołę Podstawową nr 2 w tym roku reprezentowała grupa uczniów z klas III, która do występu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli: pani Jolanty Bednarskiej, pani...
Czytaj więcej o: I MIEJSCE W IV GMINNYM PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY...

Szkoła Podstawowa nr 2 już po raz czternasty była organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego „O Pióro Henryka Sienkiewicza”. Do zmagań i pojedynków ortograficznych stanęło 30 uczniów, reprezentujących następujące placówki: Szkołę Podstawową nr 4 w Ziębicach,...
Czytaj więcej o: GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY SIENKIEWICZADA 2017

XVI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

Dnia 21.04.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach odbył się XVI Gminny Konkurs Ekologiczny. pod hasłem „ Czyste powietrze”.
Czytaj więcej o: XVI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

Śniadanie to podstawa.

W lutym, realizując program edukacyjny „Zdrowe, nietrudne”, zastanawialiśmy się, dlaczego powinniśmy jeść pierwsze i drugie śniadanie. Odróżnialiśmy produkty wartościowe pod względem odżywczym od niezdrowych.
Czytaj więcej o: Śniadanie to podstawa.

Dbam o swój wzrok.

  Ostatni temat programu edukacyjnego „Zdrowe nietrudne” dotyczył naszego wzroku. Skupiliśmy się na potrzebie stosowania odpowiedniego oświetlenia w czasie pracy i odpoczynku oraz co należy jeść, aby mieć dobry wzrok. Do zajęć wprowadziła nas kukiełka Witaminka Celinka i Wafelek...
Czytaj więcej o: Dbam o swój wzrok.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2017

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodziliśmy pod hasłem W SZKOLE PROMUJĄCEJ ZDROWIE ZAWSZE DBAMY O ZDROWIE.
Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2017

BIBLIOTECZNY KONKURS FOTOGRAFICZNY...

Sleeveface to popularna w ostatnim czasie inicjatywa polegająca na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty CD, DVD lub winylowej częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym...
Czytaj więcej o: BIBLIOTECZNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „SLEEVEFACE” ROZSTRZYGNIĘTY
503 Service Temporarily Unavailable

503 Service Temporarily Unavailable


nginx