Teddy Bear Day

Teddy Bear Day – 25th November

Miś pluszowy, kolorowy,brązowy… w kratkę, z kokardką czy z łatką. Każdy z nas posiadał, bądź posiada swojego ulubionego misia.  Wiele razy zapewne towarzyszył nam w trudnych chwilach, u lekarza, czy w długiej, nudnej podróży. Pierwsza maskotka pluszowego misia powstała dokładnie 114 lat temu.  To właśnie wtedy, prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.  Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie. Na cześć prezydenta,  pluszaka nazwał "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź).

I właśnie 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia w naszej szkole na języku angielskim głównym bohaterem zajęć był oczywiście Teddy Bear. Każdy mógł przynieść do szkoły swojego ukochanego pluszaka. Zajęcia w Zerówce rozpoczęliśmy od pięknej, melodyjnej piosenki „ My Teddy Bear” ( Super Simple Songs) , dzięki której, przypomnieliśmy sobie części ciała. https://www.youtube.com/watch?v=666UZRBO5q8&t=4s

♫ My teddy bear has two eyes, two eyes, two eyes.
                                                                              My teddy bear has two eyes. I love my teddy bear.

My teddy bear has one nose, one nose, one nose.
                                                                            My teddy bear has one nose. I love my teddy bear.

My teddy bear has two ears, two ears, two ears.
                                                                           My teddy bear has two ears. I love my teddy bear.

My teddy bear has two arms, two arms, two arms.
                                                                          My teddy bear has two arms. I love my teddy bear.

My teddy bear has two legs, two legs, two legs.
                                                                         My teddy bear has two legs. I love my teddy bear. ♫

Następnie, żeby utrwalić poznane części ciała sami układaliśmy misia. Każdy element był osobno, więc było nie lada wyzwaniem poukładać go według instrukcji w j. angielskim. Mieliśmy dużo śmiechu, zwłaszcza gdy noga misia stawała się jego uchem, bądź oczy jego łapkami ;)

W starszych klasach śpiewaliśmy piosenkę naszej ulubionej grupy Bounce Patrol Kids ,,Teddy Bear touch the ground"  https://www.youtube.com/watch?v=sSLlm5bwzjs przy której mieliśmy mnóstwo radości oraz zabawy. Nauczyliśmy się również czynności, które wspólnie z nami wykonywali misie.

♫ Teddy bear, teddy bear, turn around,
Teddy bear, teddy bear, touch the ground,
Teddy bear, teddy bear,fly a kite,
Teddy bear, teddy bear, ride a bite!

Teddy bear, teddy bear, climb a tree,
Teddy bear, teddy bear, watch TV
Teddy bear, teddy bear, go upstairs
Teddy bear, teddy bear, comb your hair

Teddy bear, teddy bear, play the drums
Teddy bear, teddy bear, shake your bum,
Teddy bear, teddy bear, jump up high,
Teddy bear, teddy bear, say goodbye!

Później,  przećwiczyliśmy słownictwo poprzez popularną grę „Simon says”, jednak zmieniliśmy głównego bohatera  i czynności kazał nam robić „Teddy Bear” ;)

Z klasami 3, czytaliśmy wspólnie ciekawą bajkę „We are going on a Bear Hunt”. Dzieciom bardzo podobała się historia oraz bardzo przeżywały perypetie bohaterów. Jako zadanie domowe uczniowie mieli narysować ilustrację do wybranej części bajki.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia nie mogło zabraknąć pysznych Misiowych kanapek,

które wspólnie z Panią Kasią zrobiłyśmy dla naszych przedszkolaków. ;)

Karolina Przybylska- Zebzda