Festiwal Nauki

W środę, 25 września 2019 roku, uczniowie z klas 6a udali się na Festiwal Nauki do Wrocławia.

Około godziny 9:00 zjawiliśmy się pod gmachem Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie uczestniczyli w pokazach pt. „Gry matematyczne i logiczne” prowadzoną przez Panią dr Agnieszkę Kamińską, „Inżynieria biomedyczna ” – mgr inż. Matyldę Żmudzińską,  „Przepływy płynów w kolorze i mikroskopowy świat dyfuzji” – Sylwią Oleś. Po pokazach udaliśmy się z klasą na  wykład Podsumowujący XXII Festiwal Nauki  pt. „Z głową w gwiazdach” prezentowany przez Pana Karola Wójcickiego. Pan Karol to pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage
„Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Zarażania swoją astronomiczną pasją innych. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Sądzę, że ta wycieczka była ciekawą formą i sposobem na naukę wielu przydatnych rzeczy i rozbudzenie w nich zainteresowań z naukami ścisłymi i rozwijaniem swoich pasji. Wszystkim bardzo się podobało i nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu! Nad bezpieczeństwem uczniów sprawowali opiekę wychowawca klasy Marzena Tworek oraz Pani Klaudia Skowronek.