Konkurs Szachmaks

W ostatnich latach szachy w szkołach zyskują dużą popularność, a programy takie jak "Edukacja przez Szachy w Szkole" bardzo w tym pomagają. Naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu wyszła organizacja edukacyjna Mogalo przygotowując konkurs Szachmaks, który odbył się 10 października 2019r. Miał on na celu zapewnienie dodatkowej możliwość rywalizacji uczniom w tej dyscyplinie. Konkurs ten, nie był zwykłym turniejem szachowym w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a oryginalną koncepcją konkursu, która wykorzystuje technologie informatyczne. W Szachmaksie trzeba wykazać się: wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz być gotowym na niestandardowe zadania podczas konkursu.

Naszą szkołę reprezentowało 28 zawodników z klas 1 – 6. Odnieśli oni niebywały sukces, gdyż wszyscy znaleźli się w pierwszej trzydziestce w województwie dolnośląskim. Największe gratulacje należą się uczniowi klasy 4 a Gabrielowi Prytule, który zajął 2 miejsce w województwie i 27 w kraju (na 2045 uczestników).

Jesteśmy z Was bardzo dumne i życzymy kolejnych sukcesów.

Katarzyna Jarosz

Anna Tomczuk