CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI Ib

Projekt ,,CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI" jest realizowany przez klase Ib. Wybraliśmy do przeczytania książkę Marii Terlikowskiej ,,Drzewo do samego nieba". Uczniowie zawsze czekali na czwartkowe poranki, kiedy to Pani Renia-nasza bibliotekarka przychodziła  poczytać książkę. Na początku wykonaliśmy chmurkę Tosie. W ramach I modułu wykonaliśmy cztery zadania:

1.Uczniowie założyli lekturnik. Pokolorowali i ozdobili pierwszą stronę. Narysowali głównego bohatera, zapisali tytuł i autora oraz kto był głównym bohaterem.

2.Wspólnie wykonaliśmy drzewo czytelnicze. Drzewo wykonne jest z dużego kartonu. Dzieci pomalowały je farbami. Uczniowie zapisywali na papierowych  listkach tytuły czytanych w domu utworów. W efekcie drzewo nabrało kolorowych barw.

3. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu plakatu promującego czytelnictwo. Plakat miał na celu również zachęcenie dzieci do samodzielnego sięgania po książki, nie tylko lektury.

4.  Na zajęciach plastycznych dzieci stworzyły z wydzieranki bohatera naszej lektury. Uczniowie  po przez pracę plastyczną mogły przedstawić swój obraz bohatera czytanego utworu.

W efekcie otrzymaliśmy potwierdzenie realizacji modułu.