DZIEŃ KOTA

Dnia 17 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Kota. Ma ono na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, a także uwrażliwienie na potrzeby zwierząt.

Uczniowie w świetlicy szkolnej również uczcili to święto. W ciągu kilku dni brali oni  udział w zabawach i rozwiązywaniu różnego typu zadań. Dzieci kodowały drogę ozobota, grały w memory, rozkładały kubeczki wg kodu, wykonywały zadania w Genially, rozwiązywały labirynty i łamigówki, układały puzzle, odwzorowywały obrazki, tworzyły kocie maski oraz papierowe koty metodą origami. Nie zabrakło także ciekawostek i quizów dotyczących kotów. Dzieci chętnie opowiadały o swoich czworonogach i ich zwyczajach.

Dużą atrakcją okazał się teatrzyk kukiełkowy zaprezentowany przez nauczycielki, które podjęły się inscenizacji utworu pt. ”Chory kotek”. Po jego zakończeniu uczniowie próbowali samodzielnie odegrać role, co udało im się znakomicie.

Radość towarzysząca wszystkim dzieciom była cudownym podsumowaniem tego dnia, pełnego wrażeń i pozytywnych emocji.

Małgorzata Lisek, Renata Świdzińska, Klaudia Skowronek