POZNAJEMY ZAWODY

Dnia 7 lutego 2020 roku klasy Ib i Ia poznawały zawód pielęgniarza. Zajęcia przeprowadził Pan Roman Kuzara- pielęgniarz i ratownik medyczny. Pan opowiedział pierwszoklasistom, jak należy udzielać pierwszej pomocy z zakresu opatrywania ran, krwotoku z nosa, udrażniania dróg oddechowych i wzywania pierwszej pomocy (znajomość numerów alarmowych). Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika, dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, oraz możliwość opatrywania ran.  Spotkanie miało na celu poznanie pracy pielęgniarza, kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Katarzyna Gębska, Małgorzata Gałuszka, Patrycja Kuś.