II miejsce klasy VI a w Konkursie „12 dobrych uczynków”

W październiku na ostatniej  godzinie wychowawczej (przed przejściem szkół na nauczanie zdalne) uczniowie klasy VIa dyskutowali nad zagadnieniem, który sami doświadczają w codziennym życiu tak szkolnym jak domowym: jak pomagają innym ludziom. Skupiliśmy się nad pomocą w szkole. W szkole uczniowie stykają się z różnymi ludźmi  najczęściej ze swoimi rówieśnikami, nauczycielami, ale również z paniami z obsługi szkoły, rodzicami czy rodzeństwem innych uczniów. Ludzie ci reprezentują różne profesje, są w różnym wieku i różnią się  charakterami.

Uczniowie zastanawiali się jak pomagamy sobie wzajemnie, aby nasze życie było łatwiejsze, przyjemniejsze i po prostu szczęśliwsze.

Swoje obserwacje i wnioski uczniowie przelali na papier obrazowo ukazując sytuacje, których doświadczyli. Z poszczególnych obrazów powstał kolaż, który wysłaliśmy do Fundacji Honor Pomagania Dzieciom. Niedawno otrzymaliśmy wyniki konkursu.

Klasa VI a zajęło II miejsce w Konkursie „12 dobrych uczynków”.

Nagrodą w konkursie jest 40% dofinansowanie do 7 dniowego wyjazdy klasy do Zakopanego lub na Roztocze w terminie do kwietnia 2021r.

Gratulacje dla klasy VIa!

Informacje o Fundacji i konkursie:

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych wartości oraz kształtowanie

pozytywnych kompetencji społecznych wśród dzieci i młodzieży. Uczenie

bezinteresownej pomocy potrzebującym. Rozbudzanie wrażliwości na dobro.

Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest:

Fundacja Honor Pomagania Dzieciom, która powstała w 2015 roku w celu realnej pomocy dzieciom w Polsce. Inicjatywa spotkała się z dużą przychylności i aprobatą osób, które od lat pomagają dzieciom i zgodziły się wesprzeć budowę podmiotu niosącego pomoc. Wiele znakomitości znajdziecie Państwo we władzach Fundacji. Programy pomocy będą rozwijane w ramach pozyskiwanych środków. Fundacja każdego roku będzie zamieszczać na stronach internetowych sprawozdanie finansowe oraz szczegółowy opis wykonywanych projektów.

tekst i zdjęcia: Ewa Nenkin