Lektury dostępne- książki w multimedialnej odsłonie

Seria ,,Lektury dostępne" to multimedialne książki pomocnicze do edukacji językowej i polonistycznej wraz
z odpowiadającymi im materiałami ćwiczeniowymi, które służą utrwalaniu wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.
  Cykl ten został opracowany na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki
Jest przeznaczony głównie dla uczniów
z niepełnosprawnościami lub mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu. Materiały mają  pomóc im w obcowania z kanonem literatury polskiej.

Materiały często mogą też być stosowane podczas różnych zajęć wyrównawczych i indywidualnych.
Teksty reprezentują różne gatunki literackie. Można wśród nich znaleźć „Mazurek Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego, fraszki Jana Kochanowskiego, nowelę Bolesława Prusa czy kolejne utwory Braci Grimm i Jana Christiana Andersena.

To ciekawa propozycja nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli.

W celu otworzenia strony kliknij w link LEKTURY DOSTĘPNE