DBAJ O SŁUCH!

W ramach realizacji profilaktyki słuchu w szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach przeprowadzone zostały edukacyjne prelekcje przez panie Edytę Sadowską i Barbarę Ludkiewicz, reprezentujące firmę TJaudio, która ma również siedzibę w Ziębicach.

Celem spotkania było zaprezentowanie uczniom budowy ucha oraz nauka właściwego dbania o słuch. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z pracą protetyka słuchu. Panie prelegentki w ciekawy sposób przedstawiły zagrożenia płynące z otaczającego „hałaśliwego” świata. Młodzi ludzie dokładnie poznali anatomię ucha, mieli możliwość obserwacji wykonania wycisku potrzebnego do budowy protezy aparatu słuchowego. Bardzo ważnym elementem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa prawidłowo funkcjonujący narząd słuchu, którego uszkodzenia mogą być czsami nieodwracalne.
Na zakończenie spotkania, którego koordynatorem była pielęgniarka szkolna pani Elżbieta Kałuża, uczniowie otrzymali skromne upominki.

Autor: Renata Stuglik