WYCIECZKA DO FIRMY AMAZON

15 maja grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach udała się z wizytą do wrocławskiego oddziału firmy Amazon. Wycieczka była kontynuacją współpracy szkoły z firmą, zainicjowanej udziałem w programie Kindloteka, w ramach którego nasza palcówka otrzymała czytniki e-booków oraz 100 książek.

Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy ogromnego centrum, śledząc drogę, jaką przechodzi towar od momentu zamówienia przez klienta, do chwili spakowania i nadania do odbiorcy.  Wielkie wrażenie zrobiła na nas organizacja pracy i to, w jaki sposób zapanowano nad tak wielką i zróżnicowaną ilością towaru.  Bardzo ciekawy był również proces powstawania książki, który mieliśmy okazję obserwować – od momentu wydruku poszczególnych stron, poprzez produkcję okładki, do finalnego produktu, kiedy nowiutka, pachnąca farbą książka gotowa jest, by trafić w ręce czytelnika.  Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Amazon może być także wydawcą książki.
Po ogromnych halach magazynowych uczniów oprowadzała pani  Małgorzata Trzcielińska  oraz pan Mariusz, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów.
Każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkową koszulkę oraz „książkę”, którą może wypełnić własną treścią. Ostatnim etapem pobytu  w Amazonie był konkurs, w którym należało wykazać się wiedzą na temat firmy i tego, co mieliśmy okazję zobaczyć.
Trzeba przyznać że rywalizacja była bardzo wyrównana.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie i ciekawy pobyt!

Autor: Renata Stuglik