CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM W KRAINIE SOLILANDII

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach już po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego  ,,Książka- przyjaciel prawdziwy”.

W tym roku dzieci poznawały treść II części „Solilandii”  pt. „Wyprawa do Kryształowej Groty”.
Przygotowania do eliminacji szkolnych rozpoczęły się w styczniu 2018 roku głośnym czytaniem książki przez nauczycieli i uczniów w klasach I- III.

Po zapoznaniu z treścią książki, przeprowadzono lekcje, podczas  których uczniowie odtwarzali losy bohaterów i utrwalali najważniejsze wydarzenia opowiadania.

W poniedziałek, 21 maja 2018 roku dzieci wzięły udział w ogólnopolskim konkursie finałowym, który miał formę zmagań drużynowych. Komisja w składzie: Renata Stuglik, Małgorzata Gałuszka, Patrycja Kuś oceniała pracę zespołów, które wykazały się dużą wiedzą i dokonałą pamięcią. O wyrównanym poziomie uczestników konkursu świadczy fakt, że konieczna była dogrywka.
Najlepszymi znawcami Solilandii okazali się uczniowie klasy I a - I miejsce, II miejsce zajęła klasa II a,   III miejsce klasa III b.
Dyplomy i drobne upominki wręczyła dyrektor szkoły pani Dorota Hirkowska. Wszyscy uczestnicy  otrzymali pamiątkowe kolorowanki oraz słodkości.
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że tajemnicy świat Soliladii będą poznawać, czytając kolejne części historii wielickich podziemi. Nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowania.

Autor: Patrycja Kuś, Renata Stuglk