Wyjazd do Turcji z Erasmusem

Pięć dni od 26 do 30 listopada trwało Międzynarodowe Spotkanie Projektowe nauczycieli z sześciu krajów biorących udział w projekcie Erasmus+ „Coding in a cultural Europe”.

Celem spotkania było omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji projektu, ustalenie dokładnych dat mobilności uczniów na Litwę i do Polski, zasad ewaluacji i sposobów rozpowszechniania informacji na temat realizacji zadań projektowych, sposobów komunikacji i szybkiego przesyłania informacji w grupie projektowej.

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały panie: Renata Krzyżaniak, Marzena Tworek i Ewa Nenkin. Nauczyciele z Polski, Turcji, Hiszpanii, Litwy, Chorwacji i Wielkiej Brytanii poznali się, przedstawili swoje szkoły oraz systemy nauczania obowiązujące w danych państwach. Przedstawiciele każdego państwa zaprezentowali ciekawy budynek lub pomnik znajdujący się w ich mieście i zasługujący na uwagę. Nauczyciele z Ziębic zapoznali uczestników z pomnikiem Orła Piastowskiego oraz naszą legendą o Lechu, Czechu i Rusie.

Nauczyciele wzięli udział w szkoleniu dotyczącym korzystania w platformy e-twinning oraz mobility tool. Ustalili termin i działania do realizacji podczas tygodnia kodowania, który odbędzie się w każdej szkole w podobnym terminie.

Nie zabrakło spotkania z turecką kultura, sztuką, architekturą i historią gdyż uczestnicy spotkania zwiedzili miasto Izmit oraz Stambuł i jego najpiękniejsze zabytki: Muzeum Hagia Sophia, Błękitny Meczet oraz pałac sułtanów: Topkai Palace.

Rozpoczynamy pracę nad projektem i z niecierpliwością czekamy na pierwszą mobilność na Litwę (11-15 marca 2019r) oraz przyjazd naszych gości do Ziębic zaplanowany na maj (20-24) 2019r.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://sites.google.com/site/codindinaculturaleurope/home

Ewa Nenkin