Uroczystość podsumowująca Szkolny Tydzień Profilaktyki

W Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach w budynku przy ulicy Spacerowej  w dniach od19 listopada do23 listopada 2018 roku odbywał się Szkolny Tydzień Profilaktyki. W dniu30 listopada 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim uczniom wyróżnionym za udział w konkursach podczas całego Tygodnia. Organizatorzy przedsięwzięcia podziękowali młodzieży za bardzo duże  zaangażowanie, pomysłowość, inwencję twórczą oraz zapał, które towarzyszyły uczniom podczas zmagań konkursowych.

Dnia 21 listopada uczniowie klas siódmych brali udział w konkursie wiedzy„Dobre maniery, czyli kultura na co dzień”, którego celem było propagowanie wzorców kulturalnego zachowania się oraz  kształtowanie umiejętności uprzejmego komunikowania się z ludźmi                                i postępowania w różnych sytuacjach. Nagrodzone zostały uczennice: Kamila Cholewa, Kalina Herdzina i Jagoda Dąbek.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie przez cały tydzień biegali określoną ilość kilometrów i zbierali je na własne konto, a także na konto klasy. W ostatnim dniu akcji wszystkie kilometry zostały zliczone oraz wyłonieni zostali najlepsi klasowi biegacze.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dybaś (kl. IIIa), drugie miejsce zajęła Klaudia Łepska (kl. VIIb), a trzecią lokatę uzyskała  Jagoda Dąbek (kl. VIIa).

W kategorii chłopców zwyciężył Patryk Adasiewicz (kl. IIId), drugie miejsce zdobył Paweł Skotnicki  (kl. IIIb), a na trzecim miejscu uplasował się  Michał Szczepański                   (kl. IIId).   Zwycięzcom wręczono pamiątkowe książki.

Klasa III c wybiegała największą ilość kilometrów i otrzymała pamiątkowe breloczki.

W międzyszkolnym konkursie plastycznym na plakat propagujący życzliwość na co dzień, zwyciężyła klasa IIIa,  drugie miejsce zdobyła klasa IIIc, a trzecie VIIc.

Laureatami konkursu profilaktycznego Szkodliwość picia alkoholu w kategorii prezentacji multimedialnej zostali:

I miejsce ucz. kl. IIIc Wiktoria Działek

II miejsce ucz. kl. IIIb Oliwia Bomba

III miejsce ucz. kl. IIIb – Marek Szajb i Oskar Bonik

Szkolny Tydzień Profilaktyki odbył się w naszej szkole już po raz piąty. Mamy nadzieję, że w tym roku dzięki wielu działaniom udało się zwiększyć poziom wiedzy uczniów, rodziców, nauczycieli na tematy związane z bezpieczeństwem, zasadami zachowania, zdrowym odżywaniem oraz różnorodnymi uzależnieniami.

Organizatorzy Szkolnego Tygodnia Profilaktyki serdecznie dziękują wszystkim osobom   i instytucjom, które zaangażowały się w realizowane zadania:

• mł. asp. Marzenie Chwedeczko  funkcjonariuszce Powiatowej Komendy Policji   w Ząbkowicach Śląskich.
  • asp. sztab. Ireneuszowi Przywarze. kierownikowi Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji  w Ziębicach
  • p. Leszkowi Więckowskiemu, prowadzącemu warsztaty z edukacji ekologicznej
  • p. Violetcie Wolny, doradcy zawodowemuMłodzieżowego Centrum Kariery  w Ziębicach
  • p. Przemysławowi  Woyciechowskiemu, przedstawicielowi delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Ziębicach
  • Adamowi Głuszkowi, specjaliście  psychoterapii uzależnień.

Szczególne podziękowania kierujemy do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ziębicach za ufundowanie nagród rzeczowych dla laureatów konkursów profilaktycznych.

Tekst Anna Boczar i Magdalena Śledź

Zdjęcia Anna Boczar