Zdrowie w literackiej odsłonie

W ramach promowania zdrowego stylu życia ogłoszony został Międzyszkolny Konkursu Poetycki na wiersz o zdrowiu, którego celem było :

• wzmacnianie postaw prozdrowotnych,
  • doskonalenie umiejętności językowych,
  • rozwijanie uzdolnień literackich dzieci i młodzieży,
  • poszukiwanie nowych talentów,
  • rozbudzenie ambicji oraz woli szlachetnej rywalizacji,
  • kształtowanie kreatywnych postaw.
Zadaniem każdej klasy było napisanie wiersza o zdrowiu i oddanie go na sztywnych kartkach A4 do biblioteki szkolnej. Wszystkie prace literackie będą wyeksponowane na tablicach informacyjnych na I piętrze.
Jury konkursu, wśród którego byli przedstawiciele Samorządu Szkolnego,oceniało prace pod względem zgodności utworu z tematem, poprawności językowej i oryginalności utworu, przyznając punkty za pomocą emblematów jabłuszka. Suma jabłuszek decydowała  o kolejności zajmowanych miejsc, które są umieszone pod każdym wierszem.
W kategorii klas VII wyniki są następujące:
I miejsce – Martyna Michalecka uczennica kl. VII a SP nr 4
II miejsce –Amelia Pawlak i Krzysztof Kurnik uczniowie klasy VII b SP nr 4
III miejsce –Amelia  Wojciechowska i Majka Jaworska uczennice kl. VII b SP nr 2.
   W kategorii klas VIII zwyciężyły uczennice klasy VIII a SP nr 2 Amelia Misa i Judyta Manturuk, drugie miejsce zdobyła Amelia Odrowąż uczennica kl. VIII c SP nr 4, a na trzecim miejscu uplasowały się Amelia Kubiak i Natalia Szulin uczennice klasy VIII a   SP nr 4.
W kategorii klas III gimnazjum zwyciężył Bartosz Kozioł uczeń klasy III d gimnazjum, drugie miejsce zdobyły Maja Rurańska, Emilia Prażmowska i Natalia Skwarek uczennice klasa IIIc gimnazjum, natomiast trzecie ex aequo zdobyła Mariola Nenkin  uczennica klasy IIIb gimnazjum oraz Oliwia Pałys uczennica III a.
       Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i kreatywności. Poniżej zamieszczamy zdjęcia, na których eksponowane są społeczności szkolnej wiersze  o zdrowiu.
Tekst i zdjęcia:

A. Boczar, M. Szczepanowska M. Śledź