ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W ZIĘBICACH

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami, a stało się to 10 października 2019 roku.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Kalina Herdzina, która uroczyście powitała dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów
i rodziców oraz zaproszonych gości.
W pierwszej kolejności odbyła się część artystyczna pt. „W królestwie kredek”. Prowadzili ją następujący uczniowie klasy 6c: Alicja Szczepańska – Królowa, Dominik – Król, Mateusz Jarosz w roli Gwardzisty oraz Liliana Rurańska. Najmłodsi musieli zaprezentować swoje umiejętności. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz udzielali odpowiedzi na szereg pytań, zadawanych przez prowadzących. Zdali na medal „egzamin  pierwszoklasisty” i mogli przystąpić do ślubowania. W dalszej części, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami oraz aby swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Dorota Hirkowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziębicach.

Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone przez Wicedyrektorów  – Panią Dorotę Mikołajczyk i Panią Magdalenę Śledź. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Agnieszka Świdzińska, wręczyła uczniom prezenty. Pani Aleksandra Barycza, w imieniu rodziców klas pierwszych, podziękowała Dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w pracę. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski. Następnie rodzice przygotowali w klasach słodkie niespodzianki, rożki obfitości.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.