Słowo miłość – za Ich troski,
Słowo wdzięczność – za Ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski,
Wyśpiewany z serc jak z nut.
Dziękujemy za wszystkie starania,
które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi
mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne
budowanie naszych wnętrz.

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty  i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Warto dodać, że Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją    w Europie.

W tym roku w związku z pandemią Święto Edukacji Narodowej obchodzone jest skromnie bez  uroczystej akademii, apelu zawsze przygotowanego przez uczniów. W dzień poprzedzający to święto przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli kwiatki pracownikom naszej szkoły a dzieci ze świetlicy  samodzielnie wykonane bransoletki              z popcornu  dla pań a dla panów krawaciki z materiału piankowego.

Lucyna Sobolewska i Małgorzata Lisek