Międzynarodowy Dzień Puzzli

Dnia 29 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Puzzli. W tym roku szkolnym niestety nie możemy tego dnia obchodzić w szkole, dlatego też chcemy Wam, drodzy uczniowie, zaproponować, abyście ten dzień uczcili w rodzinnych domach wraz z rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami.

Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Zabawa puzzlami
od małego sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.

Waszym zadaniem będzie ułożenie ulubionych puzzli samodzielnie lub też z rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami – jak kto woli. Pokażcie, że układanie puzzli wciąż jest atrakcyjną formą spędzania czasu. Pamiętajcie, aby przesłać fotorelację z układania puzzli na Messenger do  p. Klaudii Skowronek lub p. Renaty Świdzińskiej do 31 stycznia.

Przesłanie zdjęć jest równoznaczne z potwierdzeniem autorstwa zdjęcia oraz wyrażeniem zgody na ich opublikowanie na szkolnej stronie internetowej: https://sp2ziebice.szkolnastrona.pl.