Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


,, OGRÓD MIŁOŚCI WYRASTA W SERCU BABCI ’’

21 stycznia rokrocznie przypada Dzień Babci, a zaledwie dzień później, bo 22 stycznia wypada Dzień Dziadka. Ze względu na to,  że daty są zbliżone, obchody tych świąt często są łączone. Dzień Babci w Polsce ma swoją tradycję.

 Głównym pomysłodawcą Dnia Babci był Kazimierz Flieger. Po raz pierwszy pomysł utworzenia tego święta  w Polsce pojawił się w 1964 roku w tygodniku ,, Kobieta i Życie ’’. Natomiast w 1966 roku ,, Express Wieczorny ’’ogłosił  21 stycznia Dniem Babci. Święto bardzo szybko zyskało popularność. Z kolei Dzień Dziadka przywędrował do Polski  prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych w latach osiemdziesiątych XX wieku. Święto dziadków obchodzone jest na całym świecie.

Ciekawostką jest, że w USA i Kanadzie Narodowy Dzień Dziadków  został oficjalnie zatwierdzony przez kongres i prezydenta w 1978 roku, ma swój oficjalny hymn, a symbolem tego dnia jest niezapominajka.

Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną nie zapomniały o Święcie Dziadków. Brały udział w konkursie na najpiękniejszą laurkę dla babci i dziadka, uzupełniały karty pracy informacjami o swoich ukochanych członkach rodziny, wykonywały prace plastyczne  ( portret babci i dziadka, kolorowanki, wydzieranki z kolorowego papieru ). Nie zabrakło również wierszyków i krótkich opowiadań oraz wspomnień o dziadkach.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia !

 

                                                                                                         Małgorzata Lisek

Przejdź do góry