Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

 Dnia 29 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Puzzli. Celem tego dnia jest podkreślenie roli, jaką pełni układanie puzzli oraz zachęta do jak najczęstszego sięgania po nie. Układanie puzzli ćwiczy pamięć, spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Rozwija również sprawność manualną, logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną i uczy pracy w zespole. To przede wszystkim wspaniała zabawa, dająca możliwość przyjemnego odpoczynku. 

      W tym roku szkolnym nie wszyscy uczniowie mogli być obecni w szkole, ale uczcili to nietypowe święto w swoich domach, utrwalając to działanie na zdjęciach. Uczniowie młodszych klas, którzy obecnie uczęszczają do szkoły, mieli okazję układać puzzle w swoich klasach i na świetlicy szkolnej. Pracowali w małych zespołach lub indywidualnie. Niektórzy tworzyli własne puzzle. Podczas zajęć można było zauważyć, że dzieci uwielbiają ten rodzaj rozrywki.

      Mamy nadzieję, że nasza propozycja była również ciekawą formą spędzania czasu wolnego dla całej rodziny. Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i zapał, a rodzicom za przesłane zdjęcia. Pomimo ogromu pracy znaleźliście czas i chęci, aby uczynić ten dzień wyjątkowym.

                                                                                                           

                                                                                           Renata Świdzińska

                                                                                                 Klaudia Skowronek

Przejdź do góry