ŁAMIGŁÓWKI DLA KAŻDEJ GŁÓWKI

29 stycznia 2021 roku zorganizowaliśmy w świetlicy jedno z  nietypowych świąt – Dzień Łamigłówki i Składanki. W tym dniu nasi wychowankowie  mieli okazję poćwiczyć szare komórki i w jak najkrótszym czasie rozwiązać przygotowane zadania. Uważa się, że rozwiązywanie logicznych zagadek to świetna zabawa, która jednocześnie uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Na początek dzieci odpowiadały na pytania przygotowane przez wychowawcę świetlicy  w oparciu o książkę ,, Kto i co? Zagadek prawie 100”. Następnie rozwiązywały zestawy różnorodnych zadań – były więc zadania na spostrzegawczość, labirynty, wykreślanki  i krzyżówki. Nie zabrakło również łamigłówek matematycznych oraz gier logicznych  sudoku. Jedną z nich była układanka logiczna zwana tangramem.

Na koniec dzieci wzięły udział w ,, patyczkowych zabawach ’’oraz pomagały bajkowym postaciom przejść przez labirynt.

Warto więc pamiętać, że rozwiązywanie zagadek jest świetnym  sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Małgorzata Lisek