Tłusty Czwartek

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Jest również ostatnim czwartkiem przed Środą Popielcową. Wielu z nas czeka na tłusty czwartek, czyli wielkie święto wszystkich łasuchów. Bez wyrzutów sumienia można wtedy pochłaniać nieprzyzwoite ilości pączków czy faworków. Dnia 11 lutego w świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili Tłusty czwartek. Tego dnia został wyświetlony edukacyjny film o Tłustym czwartku. Dzieci dowiedziały się skąd wziął się Tłusty czwartek, jak robi się pączki. Poznały również różne rodzaje pączków oraz ile mniej więcej pączków tego dnia zjadają ludzie na całym świecie. Uczniowie bardzo chętnie kolorowali według swojego pomysłu pączki oraz rozwiązywali „pączkowe” zadania.

Klaudia Skowronek, Małgorzata Lisek