Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


WALENTYNKI – PEŁNE SZCZĘŚCIA I UROKU

W naszej świetlicy  zorganizowaliśmy zajęcia związane tematycznie z Dniem Świętego Walentego,  przypadającym 14 lutego i zwanym potocznie Walentynkami. Jest to jedno  z najbardziej popularnych świąt obchodzonych niemalże na całym świecie i zwyczajowo przypisuje się mu miano święta zakochanych.

Warto wiedzieć, że jest to również dzień, w którym celebruje się więzi rodzinne i okazuje się osobom bliskim ( rodzinie, przyjaciołom  ) wyrazy miłości, przyjaźni oraz zainteresowania. Ten dzień to dobra okazja, by podziękować członkom rodziny, koledze, koleżance za to, że są blisko nas i możemy na nich liczyć.  

Podczas zajęć wychowankowie świetlicy poznali historię święta i dowiedzieli się o  kilku ciekawostkach  z nim związanych. W tym dniu przygotowano dla dzieci wiele zabaw  i atrakcji.  W świetlicy panował walentynkowy  nastrój, pojawiło się mnóstwo czerwonych serduszek oraz innych elementów związanych z obchodami tego święta.

Dzieci wykonały piękną tematyczną gazetkę ścienną. Wysłuchały fragmentów utworów związanych z omawianą tematyką. Bardzo chętnie opowiadały o swoich kolegach    i koleżankach i wspólnie zastanawiały się, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Były zabawy i pląsy przy muzyce. Świetliczaki rozwiązywały zagadki związane z bohaterami bajek na podstawie oglądanej prezentacji. Nie mogło również zabraknąć zadań walentynkowych, puzzli, szyfrowanek oraz prac plastycznych - kolorowanek. 

Miłym akcentem, na zakończenie zajęć, była degustacja pierniczków w kształcie serca.  W tym dniu uczniowie okazywali sobie wzajemną życzliwość i zainteresowanie.

To był naprawdę miły dzień !

                                                                                                                                                                                      Małgorzata Lisek i Klaudia Skowronek

Przejdź do góry