Matematyka inaczej!

Uczniowie z klas 0 - III mieli okazję bawić się matematyką. W ten sposób uczcili Matematyczne Święta – Dzień  Matematyki i Święto Liczby Pi. W Polsce Święto Matematyki narodziło się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.  Dzień Liczby Pi to święto, które obchodzone jest 14 marca. Powód, dla którego wybrano właśnie taki termin jest bardzo prosty. Data 14 marca kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Pierwsze obchody miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. W języki angielskim słowo 'pi' ma taką samą wymowę, jak słowo 'pie', które oznacza placek bądź ciasto. To właśnie z tego powodu w Dzień Liczby Pi zazwyczaj podaje się placki pizzy, ciasta jabłkowe lub podobne 'plackowate' dania. W tych dniach dzieci z oddziału przedszkolnego rozwiązywały zagadki i wykonywały królewskie korony. Uczniowie z klas I – III rozwiązywali zadania o różnym poziomie trudności, układali zagadki i łamigłówki matematyczne. Niektórzy skorzystali z prezentacji    ,,Ziemia się liczy’’ przygotowanej specjalnie na ten dzień.  W klasie III a zajęcia przeprowadziły Panie – Klaudia Skowronek i Renata Świdzińska. Uczniowie uczcili święto „królowej nauk”, rozwiązując przygotowane przez nie zadania, zagadki, łamigłówki  oraz grając w gry matematyczne i logiczne. Wszyscy  doskonale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Nie wymagały one szczególnej wiedzy matematycznej – wystarczyły  otwarte umysły i chęć do zabawy matematyką.  Bawiąc się, a także ucząc, uczniowie udowodnili, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również doskonała zabawa i niezwykła przygoda. Uczniowie z klasy II b wykonywali  matematyczne plakaty. Każdy był inny i pomysłowy. Na uwagę zasługują prace Hanny Kuś i Zuzanny Nowak. Teraz uczniowie przygotowują się do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur 2021’’.

Wychowawcy klas 0 – III oraz

Renata Świdzińska, Klaudia Skowronek