Akcja Żonkile 2021

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach po raz pierwszy włącza się w akcję społecznoedukacyjną
Żonkile organizowaną
przez
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

19 kwietnia nasi uczniowie wezmą udział w wyjątkowej akcji zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Dla każdej grupy wiekowej będzie przygotowana specjalna oferta zawierająca pakiet nowych, atrakcyjnych materiałów edukacyjnych.
Klasy 1-3
Na potrzeby akcji zostały stworzone dwa opowiadania: dla klas 1-2 oraz dla klas 3 i starszych. Pięknie zilustrowane teksty Zofii Staneckiej i Justyny Bednarek.

Klasy 4-6
Dla tej grupy wiekowej powstał film “Będę pisać” zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości.

Klasy 7-8
Uczniowie  i uczennice obejrzą na naszym kanale Facebook i YouTube premierę filmu “Muranów – Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego.

Uczcij z nami 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Przyłącz się do organizowanej przez nas akcji Żonkile: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji poprzez:

• wykonanie żonkila - symbolu powstania w getcie
  • zrobienie pamiątkowego zdjęcia z żonkilem i przesłania na adres:bibliotekasp2ziebice@wp.pl   - z przesłanych zdjęć zostanie utworzona pamiątkowa galeria, a wsród autorów fotografii zostaną rozlosowane nagrody

szablon żonkila do samodzielnego złożenia

wideoinstrukcja – jak złożyć żonkil