Wycieczka klas V

W dniach 11-13.10 2010 roku klasy V pojechały na trzydniową wycieczkę pt. Szlakiem zamków krzyżackich. W wycieczce uczestniczyło 44 uczniów i 4 opiekunów. Podczas trwania wycieczki zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc związanych z zakonem krzyżackim. Wycieczka była tematycznie związana z projektem interdyscyplinarnym realizowanym w nszej szkole związanym z naszym patronem Henrykiem Sienkiewiczem. Oprócz miejsc związanych z krzyżakami podązżaliśmy równiez szlkiem Mikołaja Kopernika.

Harmonogram wycieczki  "Szlakiem zamków krzyżackich"

I dzień

-          wyjazd z sprzed szkoły około godz.5.00

-          przejazd do Torunia i zwiedzanie Starego Miasta: Katedra, ruiny zamku krzyżackiego (2 zł),gwiezdny

-          czas do dyspozycji grupy:

-          seans w Planetarium (8 zł),

-          spacer brzegiem morza w okolicach Stegny lub Stogów

-          przejazd na nocleg i obiadokolacja

II dzień

-          śniadanie

-          przejazd do Fromborka i zwiedzanie wzgórza katedralno-zamkowego: bazylika katedralna
(3 zł), pałac biskupi (3 zł), dzwonnica 5 zł)

-          zwiedzanie starówki Gdańska: Długi Targ, port nad Motławą, Katedra, Poczta Polska,

-          czas do dyspozycji grupy

-          spacer na Westerplatte (3 zł)

-          przejazd na nocleg i obiadokolacja

III dzień

-          śniadanie

-          przejazd do Malborka - zwiedzanie zamku krzyżackiego(12 zł)

-           zwiedzanie zamku krzyżackiego w Gniewie (5 zł)

-          powrót do domu w późnych godzinach wieczornych

REGULAMIN WYCIECZKI AUTOKAROWEJ

11-13.10.2010

„Szlakiem zamków krzyżackich"

SP nr2 w Ziębicach

Naszym celem jest udana, przyjemna i bezpieczna wycieczka, toteż zobowiązujemy się przestrzegać poniższych wymagań:

1. Jesteśmy zdyscyplinowani i życzliwi. Dbamy o dobrą opinię swojej klasy i szkoły. Dokładnie wywiązujemy się z powierzonych zadań i obowiązków.

2. Punktualnie stawiamy się na zbiórce w wyznaczonym miejscu i odpowiednio się zachowujemy ( nie biegamy, nie oddalamy się, nie krzyczymy).

3. Pamiętamy o odpowiednim stroju i ekwipunku .

4. W czasie podróży:

• zajmujemy wyznaczone miejsce;

• nie przemieszczamy się i nie stoimy;

• nie otwieramy drzwi, okien, nie ruszamy urządzeń w wyposażeniu pojazdu;

• nie wyrzucamy przedmiotów z pojazdu, ani nie rzucamy nimi;

• nie śmiecimy i nie hałasujemy.

5. Przemieszczamy się całą grupą, nie .oddalamy się bez zezwolenia kierownika lub opiekuna wycieczki.

6. Złe samopoczucie i wszelkie skaleczenia bezzwłocznie zgłaszamy kierownikowi lub opiekunowi wycieczki.

7. Bezwzględnie przestrzegamy zasad dobrego wychowania.

8. Przestrzegamy przepisów bezpieczeństwa.

9. Bierzemy aktywny udział w zajęciach programowych.

10. Świadomi szkodliwości nałogów nie pijemy napojów alkoholowych, nie palimy tytoniu, nie zażywamy środków odurzających.

11.Odpowiednio zachowujemy się w miejscu noclegowym.

12.Przestrzegamy regulaminu placówki , w której się znajdujemy.

Łamanie zasad zachowania się na wycieczce (gł. zakazu spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, samowolnego oddalania się, niewłaściwego zachowania w miejscach publicznych, niesubordynacji) zobowiązuje kierownika wycieczki do powiadomienia rodziców i dyrektora szkoły oraz obniżenia oceny z zachowania.