Ekologiczne torby

„Dwójka" zachęca do używania ekologicznych toreb wielokrotnego użytku

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziębicach od wielu lat zajmuje się edukacją ekologiczną dzieci, prowadząc różnego rodzaju zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne poszerzające wiedzę uczniów w tym zakresie. Dzieci uczestniczą w zajęciach terenowych, ćwiczeniach praktycznych, wycieczkach i konkursach ekologicznych.

Bardzo chętnie odpowiadają na wszelkie apele, które mają na celu poprawienie stanu czystości najbliższego środowiska, czyli naszej Małej Ojczyzny. Również i w tym roku uczniowie wraz z panią Barbarą Zańko w ramach zajęć z Ochrony Środowiska włączyli się do akcji zainicjowanej przez Urząd Miejski w Ziębicach polegającej na uświadamianiu mieszkańców o konieczności używania toreb ekologicznych.

Uczniowie bardzo rzetelnie przygotowali się do tej akcji. Wykonali „żywe reklamy" z hasłami promującymi potrzebę ochrony środowiska. Dzieci podchodziły do mieszkańców i opowiadały o „wstrętnych" foliowych torebkach, które w dalszym ciągu często są używane, a zalegają na wysypiskach wiele lat. W trakcie rozmowy z mieszkańcami wręczały ekologiczne torby wielokrotnego użytku i zapewniały, iż ich noszenie na pewno pozytywnie wpłynie na piękno naszego środowiska.

Mieszkańcy z dużą przychylnością, uśmiechem i zrozumieniem odnosili się do przeprowadzanej akcji, obiecując, że od dziś postarają się nie używać foliowych  „reklamówek".