PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W piątek, 2 marca 2018r., najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Dorota Hirkowska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację o niegrzecznym i niezwykle przemądrzałym skrzacie, który dla wszystkich miał dobre rady, ale sam nie potrafił właściwie się zachować. Aktorami w przedstawieniu były uczennice należące do Koła Miłośników Książek: Pola Sobków, Paulina Górniak, Arleta Kustra oraz Jagoda Kustra, a piekne dekoracje przygotowała pani Anita Sarzyńska. Morał płynący z inscenizacji, miał uświadomić młodym czytelnikom, że w książce można szukać odpowiedzi na wiele pytań.

Po obejrzeniu przedstawienia, dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek, a także poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie na czytelników przez panią dyrektor, która zwracając się do uczniów, wyraziła nadzieję, że każdemu z nich będą bliskie słowa naszego patrona Henryka Sienkiewicza: Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe zakładki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów literackich.

Autor: Renata Stuglik