Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Laureat i wyróżnieni uczniowie w XXI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Przewornie

W dniu 29.01.2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie odbył się XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek online pod patronatem Wójta Gminy Przeworno.

Przegląd, mimo pandemii cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się wielu wykonawców z całej Polski. Poziom wykonawców był bardzo wysoki co spowodowało,  że Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców.

Uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 również wzięli w nim udział. Cieszymy się bardzo, że nasi mali utalentowani muzycznie uczniowie zostali zauważeni przez jury i docenieni.

Jakub Pawlak uczeń klasy 3a zajął 3 miejsce.

Natomiast wyróżnienie otrzymali:

Lena Bielińska uczennica klasy 2a,

Emilka Brzeźnicka uczennica klasy 2a,

Tymon Dreszer uczeń klasy 3a

 Maja Szydłowska i Julita Zych uczennice klasy 3a

Gratulujemy zwycięzcy i wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów nie tylko wokalnych.

Tekst: Marzena Jabłońska

Czytaj więcej o:

NOWY ROK Z PROGRAMOWANIEM

Klasa 2a wraz z wychowawczynią p. Patrycją Kuś oraz p. Klaudią Skowronek postanowiła wziąć udział w internetowym konkursie Nowy Rok z Programowaniem organizowanym przez gov.pl. Głównym zadaniem konkursu było udzielenie odpowiedzi w dowolny sposób na pytanie "Dlaczego to właśnie dla Was powinniśmy przeprowadzić warsztaty z programowania online?". Jakie odpowiedzi udzieliła klasa? Zapraszamy do obejrzenia filmiku!!

Czytaj więcej o:

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

 Dnia 29 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Puzzli. Celem tego dnia jest podkreślenie roli, jaką pełni układanie puzzli oraz zachęta do jak najczęstszego sięgania po nie. Układanie puzzli ćwiczy pamięć, spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Rozwija również sprawność manualną, logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną i uczy pracy w zespole. To przede wszystkim wspaniała zabawa, dająca możliwość przyjemnego odpoczynku. 

      W tym roku szkolnym nie wszyscy uczniowie mogli być obecni w szkole, ale uczcili to nietypowe święto w swoich domach, utrwalając to działanie na zdjęciach. Uczniowie młodszych klas, którzy obecnie uczęszczają do szkoły, mieli okazję układać puzzle w swoich klasach i na świetlicy szkolnej. Pracowali w małych zespołach lub indywidualnie. Niektórzy tworzyli własne puzzle. Podczas zajęć można było zauważyć, że dzieci uwielbiają ten rodzaj rozrywki.

      Mamy nadzieję, że nasza propozycja była również ciekawą formą spędzania czasu wolnego dla całej rodziny. Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i zapał, a rodzicom za przesłane zdjęcia. Pomimo ogromu pracy znaleźliście czas i chęci, aby uczynić ten dzień wyjątkowym.

                                                                                                           

                                                                                           Renata Świdzińska

                                                                                                 Klaudia Skowronek

Czytaj więcej o: