Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Tłusty Czwartek

   Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Jest również ostatnim czwartkiem przed Środą Popielcową. Wielu z nas czeka na tłusty czwartek, czyli wielkie święto wszystkich łasuchów. Bez wyrzutów sumienia można wtedy pochłaniać nieprzyzwoite ilości pączków czy faworków. Dnia 11 lutego w świetlicy szkolnej uczniowie obchodzili Tłusty czwartek. Tego dnia został wyświetlony edukacyjny film o Tłustym czwartku. Dzieci dowiedziały się skąd wziął się Tłusty czwartek, jak robi się pączki. Poznały również różne rodzaje pączków oraz ile mniej więcej pączków tego dnia zjadają ludzie na całym świecie. Uczniowie bardzo chętnie kolorowali według swojego pomysłu pączki oraz rozwiązywali „pączkowe” zadania.

 

Klaudia Skowronek, Małgorzata Lisek

Czytaj więcej o:

WALENTYNKI – PEŁNE SZCZĘŚCIA I UROKU

W naszej świetlicy  zorganizowaliśmy zajęcia związane tematycznie z Dniem Świętego Walentego,  przypadającym 14 lutego i zwanym potocznie Walentynkami. Jest to jedno  z najbardziej popularnych świąt obchodzonych niemalże na całym świecie i zwyczajowo przypisuje się mu miano święta zakochanych.

Warto wiedzieć, że jest to również dzień, w którym celebruje się więzi rodzinne i okazuje się osobom bliskim ( rodzinie, przyjaciołom  ) wyrazy miłości, przyjaźni oraz zainteresowania. Ten dzień to dobra okazja, by podziękować członkom rodziny, koledze, koleżance za to, że są blisko nas i możemy na nich liczyć.  

Podczas zajęć wychowankowie świetlicy poznali historię święta i dowiedzieli się o  kilku ciekawostkach  z nim związanych. W tym dniu przygotowano dla dzieci wiele zabaw  i atrakcji.  W świetlicy panował walentynkowy  nastrój, pojawiło się mnóstwo czerwonych serduszek oraz innych elementów związanych z obchodami tego święta.

Dzieci wykonały piękną tematyczną gazetkę ścienną. Wysłuchały fragmentów utworów związanych z omawianą tematyką. Bardzo chętnie opowiadały o swoich kolegach    i koleżankach i wspólnie zastanawiały się, jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Były zabawy i pląsy przy muzyce. Świetliczaki rozwiązywały zagadki związane z bohaterami bajek na podstawie oglądanej prezentacji. Nie mogło również zabraknąć zadań walentynkowych, puzzli, szyfrowanek oraz prac plastycznych - kolorowanek. 

Miłym akcentem, na zakończenie zajęć, była degustacja pierniczków w kształcie serca.  W tym dniu uczniowie okazywali sobie wzajemną życzliwość i zainteresowanie.

To był naprawdę miły dzień !

                                                                                                                                                                                      Małgorzata Lisek i Klaudia Skowronek

Czytaj więcej o: