Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

9 lutego 2021r. w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziębicach po raz kolejny włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Szkolne obchody DBI w tym roku były realizowane od 8 lutego 2021r. do 12  lutego 2021r.. Uczniowie wykonywali różnorodne zadania. Na lekcjach informatyki w klasach I –VIII odbyły się pogadanki, burze mózgów o bezpieczeństwie w Internecie i cyberprzemocy w oparciu o scenariusze DBI. W klasach I – III wykorzystano materiały edukacyjne „Owce w sieci”, w klasach IV – VIII uczniowie brali udział w konkursie szkolnym na komiks pt.” Jak strzec swojego bezpieczeństwa w wirtualnym świecie”.

I miejsce Colin Dąbek -  klasa  IV a

II miejsce Martyna Wójcik – klasa VI b

III miejsce Krzysztof Wojdyło – klasa IV b

Wyróżnienie otrzymali:

Kinga Witkowska klasa VIII a

Hanna Porębska klasa IV b

Milena Herdzina klasa VII a

  Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo korzystania z Internetu zapoznano dzieci i młodzież ze stronami internetowymi, na których można szukać informacji lub pomocy w razie nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji: www.dbi.pl, www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl. Uczniowie nauczyli się  również umiejętności zachowania w sytuacjach ryzykownych, wykazały potrzebę stosowania zasad bezpieczeństwa w Internecie (ochrona danych, ograniczone zaufanie, ochrona sprzętu przed zagrożeniami, legalność oprogramowania).

Marzena Tworek

Czytaj więcej o: