Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

DZIEŃ KOTA

      Dnia 17 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Kota. Ma ono na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, a także uwrażliwienie na potrzeby zwierząt.

      Uczniowie w świetlicy szkolnej również uczcili to święto. W ciągu kilku dni brali oni  udział w zabawach i rozwiązywaniu różnego typu zadań. Dzieci kodowały drogę ozobota, grały w memory, rozkładały kubeczki wg kodu, wykonywały zadania w Genially, rozwiązywały labirynty i łamigówki, układały puzzle, odwzorowywały obrazki, tworzyły kocie maski oraz papierowe koty metodą origami. Nie zabrakło także ciekawostek i quizów dotyczących kotów. Dzieci chętnie opowiadały o swoich czworonogach i ich zwyczajach.

      Dużą atrakcją okazał się teatrzyk kukiełkowy zaprezentowany przez nauczycielki, które podjęły się inscenizacji utworu pt. ”Chory kotek”. Po jego zakończeniu uczniowie próbowali samodzielnie odegrać role, co udało im się znakomicie.

      Radość towarzysząca wszystkim dzieciom była cudownym podsumowaniem tego dnia, pełnego wrażeń i pozytywnych emocji.

                                                         Małgorzata Lisek, Renata Świdzińska, Klaudia Skowronek

                                                      

 

Czytaj więcej o:

TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM OJCZYSTYM

A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.

Nie znać języka swego – hańbą oczywistą.

                                               F. K. Dmochowski

Tydzień z Językiem Ojczystym to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez
Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach.
W tym roku, ze wzgledu na pandemię, obchody przeniosły się do wirtualnej rzeczywistości i przebiegają według scenariusza opacowanego przez polonistkę panią Małgorzatę Chmielowską.
Data obchodów nie jest przypadkowa- wyznacza ją 21 lutego - 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

To święto upamiętnia pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Przesłanie dla Polaków jest jedno – dbajmy o swój, najpiękniejszy na świecie, język ojczysty.

 W ramach obchodów Tygodnia z Językiem Ojczystym, zachęcamy do odwiedzania poniższych stron, na których znajduje się kilka ciekawostek, informacja o pierwszym polskim zdaniu, gry i zabawy oraz filmiki. Zapraszamy do rodzinnego wykonywania zadań. Ostrzegamy przed łamańcami językowymi – języki będą boleć!!

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

 

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

Czytaj więcej o: