Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Autyzmu. W tym roku inaczej ale jesteśmy. Tego dnia uczniowie w swoich domach na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem podczas nauki zdalnej mieli na sobie niebieski element garderoby. Wychowawcy klas II-III przeprowadzili zajęcia on-line, które uświadomiły uczniom z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Dlaczego kolor niebieski? Dlaczego puzzle? Uczniowie oglądali również film „ Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Na zakończenie dnia uczniowie wykonali plakaty.

Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Grono pedagogiczne oraz pracownicy naszej szkoły, także włączyli się w promowanie tego dnia. Dominującym kolorem tego dnia w pracy był kolor niebieski oraz hasło „Jestem świadoma”.

                                                                                              Małgorzata Gałuszka

Czytaj więcej o:

Świeć na niebiesko!

   2 kwietnia uczniowie klasy III a wzięli udział w  Światowym Dniu Świadomości Autyzmu.

Czytaj więcej o: