Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Akcja Żonkile Muzeum POLIN

19 kwietnia 2021r.   

Nasze zajęcia były jednym ze sposobów na zachowanie Pamięci. Zorganizowaliśmy je w rocznicę ważnego wydarzenia – powstania w getcie warszawskim, które miało miejsce wiosną 1943 roku, kiedy toczyła się II wojna światowa. Aby upamiętnić ofiary tego wydarzenia Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach, w tym nasza klasa, włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która  ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.

Czytaj więcej o:

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i  ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie  pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności. Zachęcamy Wszystkich Czytelników naszej szkolnej biblioteki do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni!

Czytaj więcej o:

,Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?’’

Klasa 5a od października 2020 r. do kwietnia 2021r. brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?’’. W ramach godzin wychowawczych przeanalizowaliśmy 8 tematów. Uczniowie mogli rozwijać swoją empatię, samoświadomość, poznawali rolę różnych uczuć. Po każdym spotkaniu przesyłaliśmy relację na temat przebiegu zajęć.

 

Uczniowie dowiedzieli się , jak sobie radzić ze stresem,  niepowodzeniami, w jaki sposób unikać ,,języka szakala’’ i  posługiwać się przyjaznym ,,językiem żyrafy’’.  Pretekstem do dyskusji były ciekawe filmiki przygotowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
W przyszłym roku szkolnym planujemy udział w kolejnym projekcie.

 

Danuta Begierska

 

Czytaj więcej o: