Zdolny Ślązaczek z języka angielskiego

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązaczek. Jest to konkurs realizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, w którym wzięli udział uczniowie z całego województwa dolnośląskiego.

Dnia 17. października 2018 roku przystąpiło do niego 50 uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było budzenie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim, rozwijanie różnych umiejętności językowych, a także sprawdzenie wiedzy w szerszej grupie wiekowej. Uczniowie mieli 45 minut  na rozwiązanie pisemnego testu językowego, który sprawdzał znajomość słownictwa, gramatyki, struktur komunikacyjnych a także znajomości kultury krajów anglojęzycznych.

Najwięcej punktów otrzymała uczennica klasy 4b- Nicole Janus, która zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Odbędzie się on już 19. listopada. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia ;)

Karolina Przybylska-Zebzda