Escape Room czyli… przygoda na języku angielskim!

Escape Room.... czyli przygoda na języku angielskim.

W ramach projektu unijnego, na lekcji języka angielskiego, uczniowie klasy 5 wzięli udział w gramatycznym Escape Roomie. Aby odnaleźć kod do kłódki, pozwalający otworzyć „pudełko z niespodzianką”, trzeba było wykonać aż 10 zagadek językowych. Zadania wymagały nie tylko wykorzystania konkretnych umiejętności językowych, zarówno leksykalnych i gramatycznych, ale i również logicznego myślenia i pracy w grupie. Dlatego, aby rozwiązać wszystkie zdania uczniowie musieli wykazać się dużą kreatywnością.

Po nitce do…. Kolejnego hasła.

Przygotowane przez nauczyciela języka angielskiego zadania, trzeba było rozwiązać w taki sposób, by otrzymać wskazówkę do następnego zadania. Uczniowie zatem odwiedzili szkolną stołówkę, bibliotekę oraz świetlicę, by odszukać kolejne koperty z zadaniami. Całej zabawie towarzyszyła niezwykła atmosfera tajemniczości oraz humoru. Uczestnicy zabawy nie tylko powtórzyli oraz utrwalili materiał z lekcji, ale i również poznali nowe słownictwo związane z kulturą Wielkiej Brytani ;)

Karolina Przybylska-Zebzda