Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

57-220 Ziębice

ul. Spacerowa 2

Adres

57-220 Ziębice


ul. Spacerowa 2


SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

Szkolny Tydzień Profilaktyki

w SP nr 2 w Ziębicach

 W  dniach od 19 – 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach przy ulicy Spacerowej już po raz piąty  odbędzie się Szkolny Tydzień Profilaktyki.

W ramach tego przedsięwzięcia wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych konkursach profilaktycznych, zajęciach i spotkaniach  z zaproszonymi gośćmi. Podczas Tygodnia odbędą  się warsztaty dla uczniów, dla rodziców oraz nauczycieli.

19 listopada 2018 r. (poniedziałek) mł. asp. Marzena Chwedeczko i kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Ziębicach asp. sztab. Ireneusz Przywara przeprowadzą:  

  • zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych na temat zachowań ryzykownych z wykorzystaniem środków psychoaktywnych: dopalaczy  i narkotyków.

         20 listopada 2018 r. (wtorek) warsztaty dla uczniów  i nauczycieli przeprowadzi   p. Mariola Szczepanowska,  podczas których zebrani zapoznani zostaną z negatywnymi skutkami uzależnienia oraz promowany będzie zdrowy tryb życia bez konieczności sięgania po alkohol.

  • w godz. 1530 – 1630 odbędą się warsztaty dla rodziców uczniów klas trzecich gimnazjalnych z zakresu preorientacji zawodowej Jak wspierać dziecko  w planowaniu kariery edukacyjno - zawodowej”  prowadzone przez doradcę zawodowego Młodzieżowego  Centrum Kariery w Ziębicach p. Violettę Wolny.

21 listopada 2018 r. (środa) Szkolny Dzień Życzliwości, w ramach którego wszyscy uczniowie przyjdą ubrani na żółto, nauczyciele także będą mieć żółte akcenty ubioru. 

  • W klasach VII-VIII oraz III gimnazjalnych ogłoszony został  konkurs plastyczny-

„Plakat propagujący życzliwość na co dzień”.

  • W klasach VII przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy„Dobre maniery czyli kultura na co dzień”. Celem konkursu będzie  propagowanie wzorców kulturalnego zachowania się oraz  kształtowanie umiejętności uprzejmego komunikowania się  z ludźmi   i zachowania w różnych sytuacjach.

W godz. 1530 – 1630  odbędą się warsztaty dla rodziców uczniów klasy VIII szkoły podstawowej z zakresu preorientacji zawodowej „Szkoła podstawowa i co dalej? Możliwe ścieżki kształcenia” prowadzone przez doradcę zawodowego Młodzieżowego  Centrum Kariery w Ziębicach p. Violettę Wolny.

Na dzień 22 listopada 2018 r. (czwartek)  zaplanowane są pogadanki dla uczniów   z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Prelekcje poprowadzi przedstawiciel delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Ziębicach – pan Przemysław Woyciechowski.

W następnym dniu 23 listopada 2015 r. (piątek)  zajęcia warsztatowe na temat zachowań ryzykownych z wykorzystaniem środków psychoaktywnych dopalaczy i narkotyków przeprowadzi specjalista psychoterapii uzależnień Adam Głuszek.

 

Anna Boczar – szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa

Magdalena Śledź – pedagog szkolny

Artykuły

Uroczystość podsumowująca Szkolny...

W Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach w budynku przy ulicy Spacerowej  w dniach od19 listopada do23 listopada 2018 roku odbywał się Szkolny Tydzień Profilaktyki. W dniu30 listopada 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim uczniom wyróżnionym za...
Czytaj więcej o: Uroczystość podsumowująca Szkolny Tydzień Profilaktyki

POSTAW NA ZDROWIE

22 listopada 2018 r. to kolejny dzień Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Przebiegał on pod hasłem:  POSTAW  NA ZDROWIE. Przez cały tydzień na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie biegali w myśl hasła „Cała szkoła biega - biegiem po zdrowie - zbieramy kilometry". Młodzież...
Czytaj więcej o: POSTAW NA ZDROWIE

21 listopada Dzień Życzliwości i...

21 listopada 2018 r. nasza szkoła po raz kolejny obchodziła Dzień Życzliwości  i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych  słów, gestów oraz pozytywnych emocji. Było radośnie i życzliwie. Ten dzień był okazją do rozmów na temat...
Czytaj więcej o: 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień

ALKOHOL DROGA DONIKĄD

Dzień 20 listopada 2018 r. (wtorek)Szkolnego Tygodnia Profilaktyki przebiegał  pod hasłem: „ALKOHOL DROGA DONIKĄD”.Wtym dniu p. Mariola Szczepanowska  przeprowadziławarsztaty dla uczniów i nauczycieli „Dziękuję nie piję”, podczas których uczniowie wskazali negatywne skutki...
Czytaj więcej o: ALKOHOL DROGA DONIKĄD

„ŻYJ ZDOWO BEZ NAŁOGÓW”

WSzkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach w budynku przy ulicy Spacerowej   w dniu  19 listopada 2018 roku rozpoczął sie Szkolny Tydzień Profilaktyki. Wszyscy uczniowie szkoły mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych warsztatach profilaktycznych, zajęciach i spotkaniach z...
Czytaj więcej o: „ŻYJ ZDOWO BEZ NAŁOGÓW”