CodeWeek

CodeWeek, czyli europejskie święto programowania. W programie „Uczymy dzieci

programować” świętować zaczęliśmy już dwa tygodnie temu, biorąc udział w wyzwaniu

„Cała Polska programuje”. Wyzwanie to jednak nie wszystko... przez najbliższe dwa tygodnie również będziemy kodować. Podejmujemy się 10 zadań:

1. Wirtualna mata z Uczymy dzieci programować. Dzieci na tablicy interaktywnej bawiły się z „Wędrującym Misiem”, szukały wyjścia dla bohatera. Drugie zadanie, które bardzo lubimy to „Kolorowe sudoku z cyfr utworzone”.
  2. Wirtualne puzzle z Uczymy dzieci programować. Dzieci samodzielnie stworzyły trasę dla ozobota, który po drodze mijał różne zwierzątka. Następnie przy użyciu komputera i wirtualnych puzzli oraz ozobota dzieci uzupełniły trasę  wpisując odpowiednie kody.
  3. Lightbot z Uczymy dzieci programować. Uczniowie poznali nową aplikacje w której programuje się robota.
  4. GeniBot z Uczymy dzieci programować. Klasa stworzyła trasę dla ozobota z napisem codeweek oraz  kod na wirtualnej macie do kodowania.
  5. Scratch Junior z Uczymy dzieci programować.
  6. Mata do kodowania z Uczymy dzieci programować.
  7. Kolorowe kubeczki z Uczymy dzieci programować.
  8. Zakodowane klocki z Uczymy dzieci programować.
  9. Zakodowane zabawy w terenie z Uczymy dzieci programować.
  10.  Zabawy z symetrią z Uczymy dzieci programować.